BOOK ONLINE
Book Online
OFERTY SPECJALNE
HOTELPOKOJE I APARTAMENTYKONFERENCJERESTAURACJEFITNESSGALERIAWIRTUALNY SPACER
Home

Hotel rozpoczął swoją długą historię 112 lat temu. Dokładnie w 1903 roku z kamienic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej powstał obiekt, który zachwycał bywalców swym luksusem, nowoczesnym wyposażeniem i architektonicznym smakiem. Szybko stał się jednym z najbardziej popularnych hoteli na Śląsku. O prestiżu i estymie jakim cieszył się Monopol najlepiej mogą poświadczyć goście jacy zawitali w jego progi. Zamożni i znamienici. Dość wymienić nazwiska pianisty Artura Rubinsteina, czy kompozytora Karola Szymanowskiego. Na początku lat 20. XX wieku w Monopolu gościł młody francuski kapitan Charles de Gaulle. 30 października 1936 roku obiad weselny w Monopolu zjadł słynny tenor Jan Kiepura. Po II Wojnie Światowej Monopol z powolna tracił swój blask, by ostatecznie zamknąć się na wiele lat z końcem lat 80.

Nowy, wspaniały okres w dziejach Hotelu rozpoczął się wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. Z początkiem tego wieku Hotel przeszedł w ręce grupy Likus Hotele i Restauracje, skupiającej obiekty o wielkiej wartości historyczno-kulturowej. Nowi właściciele, znani polscy biznesmeni, od wielu lat inwestują w renowację starych, niekiedy zapomnianych budynków, które niegdyś świeciły swym blaskiem tak mocno, iż sława o nich sięgała daleko poza granice Polski. Wszystkie hotele grupy łączy niespotykana wręcz dbałość o szczegóły związane z historią danego miejsca. Właściciele grupy Likus Hotele i Restauracje celują w przywróceniu budynkom dawnego splendoru, wzbogacając je jednocześnie o nowoczesne rozwiązania. Nie inaczej było w przypadku Hotelu Monopol. Długie i żmudne prace konserwatorskie oraz wielki ogrom pracy architektów pozwolił przywróć hotelowi świetność czasów międzywojnia.

Nowy, piękny Monopol przywitał gości we wrześniu 2003 roku. Dziś, w 112 lat od powstania i 12 lat od ponownego otwarcia, nadal zachwyca luksusem i szykiem.

Hotel Monopol jest jedynym 5-gwiazdkowym hotelem w Katowicach. Monopol jest najlepszym hotelem na Śląsku. Należy do najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce.

  • W roku 2012 renomowany portal turystyczny Tripadvisor for business przyznał Hotelowi MONOPOL certyfikat doskonałości świadczonych usług.
  • W 2012 i 2013 roku Monopol wygrał w plebiscycie HotelRoku (organizowanym przez magazyn Forbes oraz Newsweek Polska), zdobywając pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Design.
  • W grudniu 2013 roku hotel Monopol zwyciężył w konkursie TOP Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej.
  • W styczniu 2014 Monopol został zdobywcą nagrody Travellers’ Choice 2014, przyznanej przez użytkowników Tripadvisor.
  • W czerwcu 2014 hotel otrzymał Certyfikat Jakości 2014 w serwisie Tripadvisor.
  • W lutym bieżącego roku Monopol został nominowany w plebiscycie HRS jako HotelRoku 2015, w kategorii Business Tariff (plebiscyt organizowany między innymi wspólnie z magazynem Forbes i Newsweek Polska).

Będzie nam niezwykle miło móc Państwa powitać w naszym hotelu. Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt u nas był niezapomnianym przeżyciem. Do zobaczenia w Katowicach!