BOOK ONLINE
Book Online
OFERTY SPECJALNE
HOTELPOKOJE I APARTAMENTYKONFERENCJERESTAURACJEFITNESSGALERIAWIRTUALNY SPACER
Home

Hotel rozpoczął swoją długą historię 111 lat temu. Dokładnie w 1903 roku z kamienic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej powstał obiekt, który zachwycał bywalców swym luksusem, nowoczesnych wyposażeniem i architektonicznym smakiem. Szybko stał się jednym z najbardziej popularnych hoteli na Śląsku. O prestiżu i estymie jakim cieszył się Monopol najlepiej mogą poświadczyć goście jacy zawitali w jego progi. Zamożni i znamienici. Dość wymienić nazwiska pianisty Artura Rubinsteina, czy kompozytora Karola Szymanowskiego. Na początku lat 20. w Monopolu gościł młody francuski kapitan Charles de Gaulle. 30 października 1936 roku obiad weselny w Monopolu zjadł słynny tenor Jan Kiepura.
 
Po II Wojnie Światowej Monopol z powolna tracił swój blask, by ostatecznie zamknąć się na wiele lat z końcem lat 80.
 
Nowy, wspaniały okres w dziejach Hotelu rozpoczął się wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. Z początkiem tego wieku Hotel przeszedł w ręce grupy Likus Hotele i Restauracje, skupiającej obiekty o wielkiej wartości historyczno-kulturowej. Nowi właściciele, znani polscy biznesmeni, od wielu lat inwestują w renowację starych, niekiedy zapomnianych budynków, które niegdyś świeciły swym blaskiem tak mocno, iż sława o nich sięgała daleko poza granice Polski.  Wszystkie hotele grupy łączy niespotykana wręcz dbałość o szczegóły związane z historią danego miejsca. Nie inaczej było w przypadku Hotelu Monopol. Długie i żmudne prace konserwatorskie oraz wielki ogrom pracy architektów pozwolił przywróć hotelowi świetność czasów międzywojnia. 
 
Nowy, piękny Monopol przywitał gości we wrześniu 2003 roku. Dziś, w 111 lat od powstania i 11 lat od ponownego otwarcia, nadal zachwyca luksusem i szykiem.

W roku 2012 renomowany portal turystyczny Tripadvisor for business przyznał Hotelowi MONOPOL certyfikat doskonałości świadczonych usług.

W 2012 i 2013 roku MONOPOL wygrał w plebiscycie HotelRoku (organizowanym przez magazyn FORBES i NEWSWEEK POLSKA), zdobywając pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Design.

W grudniu 2013 roku hotel MONOPOL zwyciężył w konkursie TOP Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej.

W styczniu 2014 roku MONOPOL został zdobywcą nagrody Travellers’ Choice 2014 w serwisie Tripadvisor.


Certyfikat Doskonałości
Zwycięzca roku 2014