BOOK ONLINE
Book Online
OFERTY SPECJALNE
HOTELPOKOJE I APARTAMENTYKONFERENCJERESTAURACJEFITNESSGALERIAWIRTUALNY SPACER
Home

Hotel rozpoczął swoją długą historię ponad 100 lat temu. Dokładnie w 1903 roku z kamienic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej powstał obiekt, który zachwycał bywalców swym luksusem, nowoczesnym wyposażeniem i architektonicznym smakiem. Szybko stał się jednym z najbardziej popularnych hoteli na Śląsku. O prestiżu i estymie jakim cieszył się Monopol najlepiej mogą poświadczyć goście jacy zawitali w jego progi. Zamożni i znamienici. Dość wymienić nazwiska pianisty Artura Rubinsteina, czy kompozytora Karola Szymanowskiego. Na początku lat 20. XX wieku w Monopolu gościł młody francuski kapitan Charles de Gaulle. 30 października 1936 roku obiad weselny w Monopolu zjadł słynny tenor Jan Kiepura. Po II Wojnie Światowej Monopol z powolna tracił swój blask, by ostatecznie zamknąć się na wiele lat z końcem lat 80.

Nowy, wspaniały okres w dziejach Hotelu rozpoczął się wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. Z początkiem tego wieku Hotel przeszedł w ręce grupy Likus Hotele i Restauracje, skupiającej obiekty o wielkiej wartości historyczno-kulturowej. Nowi właściciele, znani polscy biznesmeni, od wielu lat inwestują w renowację starych, niekiedy zapomnianych budynków, które niegdyś świeciły swym blaskiem tak mocno, iż sława o nich sięgała daleko poza granice Polski. Wszystkie hotele grupy łączy niespotykana wręcz dbałość o szczegóły związane z historią danego miejsca. Właściciele grupy Likus Hotele i Restauracje celują w przywróceniu budynkom dawnego splendoru, wzbogacając je jednocześnie o nowoczesne rozwiązania. Nie inaczej było w przypadku Hotelu Monopol. Długie i żmudne prace konserwatorskie oraz wielki ogrom pracy architektów pozwolił przywróć hotelowi świetność czasów międzywojnia.

Nowy, piękny Monopol przywitał gości we wrześniu 2003 roku. Dziś, w ponad 100 lat od powstania i ponad 10 lat od ponownego otwarcia, nadal zachwyca luksusem i szykiem.

Hotel MONOPOL należy do najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce. Od lat zdobywa wiele zaszczytnych nagród:.

· W listopadzie 2011 roku zwyciężył w konkursie TOP HOTEL zyskując pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Luxury

· W marcu 2012 roku wygrał w konkursie Hotel Roku 2012 (organizowanym przez magazyn Forbes i Newsweek Polska), zdobywając pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Design

· W grudniu 2013 roku hotel Monopol zwyciężył w konkursie TOP Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej

· W styczniu 2014 Monopol został zdobywcą nagrody Traveller’s Choice 2014, przyznanej przez użytkowników Tripadvisor

· W 2015 roku zdobył nagrodę Top Quality Hotel przyznawaną przez użytkowników portalu HRS, jak również Certyfikat Jakości serwisu TripAdvisor

Będzie nam niezwykle miło móc Państwa powitać w naszym hotelu. Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt u nas był niezapomnianym przeżyciem. Do zobaczenia w Katowicach!


Certyfikat jakości
2015